- Miłość – rozumiemy ją nie jako romantyczne uniesienie, ale jako postawę wobec człowieka, jego cierpienia, zmagań czy pragnień, jako przestrzeń, w której wyraża się pragnienie dobra człowieka.
- Wolność – rozumiemy to jako postawę wobec drugiego człowieka, w której oddajemy w jego ręcę odpowiedzialność za własne życie, za tempo, w jakim chce się rozwijać i wreszcie za kierunek, w którym chce zmierzać, jednocześnie pozostając jego wsparciem i towarzyszem na każdym kroku tej podróży.
- Empatia – w odróżnieniu od współczucia, gdy pozostajemy na zewnątrz cierpienia drugiej osoby, jest postawą współodczuwania czyli gotowości do wejścia w trudne emocje drugiego człowieka, bycia z nim w momencie ich przeżywania i towarzyszenia mu w drodze do zrozumienia o jakich niezaspokojonych potrzebach te emocje mówią; u źródeł empatii leży głębokie pragnienie zrozumienia perspektywy drugiego człowieka, jego historii, zmagań i dążeń.
- Akceptacja – jest postawą przyjęcia drugiego człowieka z jego historią, jego emocjonalnością, światopologlądem, wartościami i sposobem reagowania.
Mając na uwadze dobro naszych pacjentów i klientów w naszej pracy kierujemy się Kodeksem Etycznym Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.